Svatováclavská pouť v Lomanech 2018

Počasí nám tentokrát vyšlo. A tak jsme mohli zahájit naši každoroční pouť. O zahájení se postaral pan Tomáš Ondřich, který zazpíval Chorál „Svatý Václave“. Všichni se zaposlouchali do krásného zpěvu. Pak už jsme čekali na příchod knížete Václava s jeho družinou. Jeho příchod byl odměněn potleskem. Kníže Václav krátce pohovořil o svém životě. Dalším jeho úkolem bylo předání Řádu svaté Elišky Přemyslovny paní Čihákové. Pak se kníže odebral ke svému odpočinku.

Po celou dobu nám oslavu zpříjemňoval svoji hudbou a zpěvem pan Chaloupka, neboli DUO „ORIGINÁL“. O moc pěkný kulturní zážitek se postaraly Hradecké panenky. Potleskem byli odměněni i zpěváci souboru Kozel z Kozojed. Na pouti si mohli návštěvníci nakoupit upomínkové předměty, květiny, vyřezávané sošky od paní Sidorjakové, ale také něco dobrého na zub.

Všude vládla příjemná a pohodová atmosféra. Opět se mohli potkat přátelé a posedět spolu a popovídat si. Máme radost, že byli všichni spokojeni a nešetřili pochvalou. Všem děkujeme za přízeň a podporu.